YAPI / İNŞAAT

İnşaat endüstrisi için üst düzey makine teknolojileri

Otomotiv, medikal teknoloji ve teknik parçalar, KraussMaffei Plastik Enjeksiyon Makinelerinin kullanıldığı en temel alanlardır. Geniş bir ekstrüzyon ve Poliüretan Makinesi ürün yelpazesine ek olarak, tasarım ve inşaat uygulamalarınızda ayrıca size özel uyarlanmış enjeksiyon kalıplama çözümlerine de ulaşabilirsiniz.

Kazançlarımız;

  • Spesifik üretim ihtiyaçları için size uyarlanmış sistemler
  • Tek adımlı üretim işlemi için IMC süreci
  • Modern kompozit malzemeler için işlemleme makineleri

İnşaat sürecinde genellikle ahşap, çelik, beton veya harç gibi malzemeler kullanılır. Ancak bunlar denenmiş ve test edilmiş genel malzemelerdir ve giderek daha fazla sayıda uygulamada yerlerini plastiğe ve kauçuk benzeri ürünlere bırakmaktadır. Bu malzemeler ise dikkat çekici avantajlar sunar. Bu malzemeler hafiftir, ısı yalıtımı sağlar, hava şartlarına, iklim etkilerine, UV ışınlarına direnirler, kolayca kurulup monte edilebilirler ve çizilme ve darbelere karşı dayanıklıdırlar.  KraussMaffei'nin ürün hattında inşaat sektöründe plastik enjeksiyon, poliüretan makineleri ve bilhassa da ekstrüzyona ilişkin tüm gerek ve şartlar için mükemmel makine çözümleri bulunur. Yer altı inşaatları veya çok yüksek bina inşaatları, iç tesisat ve döşemeler veya açık hava tesisleri için size özel üretim şartlarını karşılamak üzere uyarlanmış sistemlere ulaşabilirsiniz.

KraussMaffei'nin geliştirdiği IMC teknolojisi sayesinde, istediğiniz ürünleri tek bir adımda imal etmenize olanak sağlayarak inşaat endüstrisinde size yepyeni imkanlar sunar. IMC, kesintisiz ekstrüzyon işlemi ile sürekli olmayan plastik enjeksiyon işlemini tek bir üretim hücresinde  başarılı bir şekilde birbirine bağlayabilir. Aradığınız ürün kalitesini garanti eden hassas bir malzeme işlemlemesinden yararlanabilirsiniz.

KraussMaffei makineleri kullanılarak kompozit malzemeler de işlemlenebilir ve bunlar inşaat uygulamaları için başka bir alternatif oluştururlar. Bu kompozitler bir polimer matrisinden ve bir doğal malzemeden oluşur. Ahşaba ek olarak kenevir, keten, pirinç çeltiği ve selüloz gibi başka malzemeler ve ayrıca HDPE, PP ve PVC gibi çok çeşitli polimerler de kullanılabilir. Saf polimer malzemelere kıyasla bunlar daha katı ve sıkıdır ve ısıl genleşme katsayıları çok daha düşüktür. Hava koşullarından etkilenmezler, dayanıklı ve uzun ömürlüdürler ve hiçbir bakım gerektirmezler.

  • PX serisi: 50’ den 200 tona kadar kapama kuvvetine sahip bu makineler özellikle ambalaj ve teknik parçaların üretimi için ideal makinelerdir.
  • MX serisi: 5.500 tona kadar kapama kuvvetine sahip bu makineler piyasada bulunan en hızlı büyük makinelerdendir.
  • CX serisi: 35’ den 650 tona kadar kapama kuvvetine sahip bu makineler; küçük bir alanda, basit uygulamalardan kompleks üretim proseslerine kadar her aşamada maksimum maliyet faydası sağlar. İki plaka teknolojisi sayesinde kompakt bir tasarım ve kolay ulaşılabilirlik sağlanmaktadır. 150 adet makine ve enjeksiyon grubu kombinasyonu ve 500’ün üzerinde opsiyon seçeneği ile CX serisi size eşsiz bir esneklik sunmaktadır.
  • GX serisi: 400-900 tonluk orta seviye kapama kuvveti segmentindeki bu makineler dünyadaki en hızlı çift plakalı sistemlerdir.