TEKNİK PARÇALAR

Teknik parçalar için üst düzey teknolojiler

Ev eşyaları, beyaz eşya, elektrikli ve elektronik eşyalar gibi teknik parçalara yönelik uygulama alanları neredeyse sınırsızdır. Renk, malzeme, yüzey veya entegre işlevsellik açısından plastikler, diğer malzemelere oranla sundukları avantajları ve kendilerine özgü özelliklerin tamamını gösterebilirler. KraussMaffei, geniş bir Plastik Enjeksiyon Makinesi portföyünü ve uzun yıllar boyu edindiği deneyimlerini kullanarak, kendi uygulamalarınız için doğru makine teknolojisine ve uygun imalat prosesini sağlar.

Kazançlar;

  • Makine teknolojisi sayesinde yüksek miktardaki parçaları üstün kalitede üretimi
  • SpinForm ve çift kalıp teknolojileri sayesinde maliyet, enerji tasarrufu

KraussMaffei'nin uzmanlığı, Plastik Enjeksiyon Makinelerinin tüm serilerinde geniş kapsamlı çözümlerle birlikte teknik parçaları içeren uygulamaların çeşitliliğini yansıtır. CX Serisi, çok sayıda parçayı düşük maliyetle üretebilmenizi sağlar. GX Serisi, üstün hassasiyet ve en iyi parça kalitesiyle uygulamalarınıza yönelik üretiminizde size çok amaçlı kullanım olanağı sunar.

KraussMaffei size sadece makine satmaz, ürün kalitesini ve üretim verimliliğini artırmanıza yardımcı olan akıllı proses mühendisliği sağlar. Çoklu komponent teknolojisindeki uzmanlığımız, sizlere enjeksiyon kalıplama yöntemiyle üretimde yeni olanakları keşfetmenizi ve SpinForm veya TwinForm gibi yenilikçi teknolojileri kullanarak önemli seviyede maliyet tasarrufu yapabilmenizi sağlar.

Çizilmez yüzey sağlayan prosesler ürünlerinize değer katar

Yüzey teknolojileri sayesinde parça görünümünü, dokunma hissini ve tasarımını mükemmel hale getirmenize yardımcı olur, ürüne daha fazla artı değer kazandırmanızı sağlar. Örneğin Evonik ile birlikte geliştirilen CoverForm süreci, PMMA'dan yapılmış sağlam bileşenleri plastik enjeksiyon işlemi sırasında uygulanan çiziğe karşı dayanıklı kaplamayla tamamlanmış optimum yüzey kalitesi ile üretmenizi sağlar, ileri süreç adımlarından sizi kurtarır ve üretim maliyetinizi önemli seviyede düşürür.

KraussMaffei ColorForm teknolojisi, elektronik cihazlarda, parlak kaplama uygulamalarıyla dikkat çeken parlak yüzeyler oluşturmak için kullanılır. ColorForm tipik boyama adımlarının ve bunun yukarı ve aşağı yönünde bulunan tüm işlem adımlarının yerini alır.

                                  
  • PX serisi: 50’ den 200 tona kadar kapama kuvvetine sahip bu makineler özellikle ambalaj ve teknik parçaların üretimi için ideal makinelerdir.
  • MX serisi: 5.500 tona kadar kapama kuvvetine sahip bu makineler piyasada bulunan en hızlı büyük makinelerdendir.
  • CX serisi: 35’ den 650 tona kadar kapama kuvvetine sahip bu makineler; küçük bir alanda, basit uygulamalardan kompleks üretim proseslerine kadar her aşamada maksimum maliyet faydası sağlar. İki plaka teknolojisi sayesinde kompakt bir tasarım ve kolay ulaşılabilirlik sağlanmaktadır. 150 adet makine ve enjeksiyon grubu kombinasyonu ve 500’ün üzerinde opsiyon seçeneği ile CX serisi size eşsiz bir esneklik sunmaktadır.
  • GX serisi: 400-900 tonluk orta seviye kapama kuvveti segmentindeki bu makineler dünyadaki en hızlı çift plakalı sistemlerdir.