ELEKTRİK / ELEKTRONİK

Elektrik-elektronik sektörüne yönelik üst düzey teknoloji, geniş makine portföyü

Elektrik - elektronik, günümüzde diğer tüm sektörleri geliştiren, hayatı kolaylaştıran, performans ve verimlilik artışı sağlayan bir sanayi dalı haline dönüşmüştür. Türkiye'de, elektrik ve elektronik sektörü özellikle son 20 yılda çok hızlı yol kat etmiştir. Sektörün büyümesi ile birlikte ürünlerde kullanılan plastik oranında da artış sağlanmıştır. Anahtar prizlerden aksesuarlara, şaltlardan sigorta kutularına kadar birçok alanda plastik kullanımları söz konusudur. Günlük hayatta yine hayatımızı kolaylaştıran elektronik ürünlerde plastik kullanımı yaygın olup birçok noktada bizlere avantaj sağlamaktadır.

KraussMaffei’ in makine portföyünde bu ihtiyaçları karşılayabilen geniş bir ürün yelpazesi bulunmaktadır. KraussMaffei güvenilir makine tasarımlarını ve yenilikçi teknolojiyi birleştirerek üretim çözümleri sunar. Global bir kalıp üreticileri ve çevre birimi tedarikçileri ağına ek olarak, KraussMaffei'nin sunduğu çözümler şirketin eşi benzeri olmayan makine teknolojisini baz alır:

  • PX serisi: 50’ den 200 tona kadar kapama kuvvetine sahip bu makineler özellikle ambalaj ve teknik parçaların üretimi için ideal makinelerdir.
  • MX serisi: 5.500 tona kadar kapama kuvvetine sahip bu makineler piyasada bulunan en hızlı büyük makinelerdendir
  • CX serisi: 35’ den 650 tona kadar kapama kuvvetine sahip bu makineler; küçük bir alanda, basit uygulamalardan kompleks üretim proseslerine kadar her aşamada maksimum maliyet faydası sağlar. İki plaka teknolojisi sayesinde kompakt bir tasarım ve kolay ulaşılabilirlik sağlanmaktadır. 150 adet makine ve enjeksiyon grubu kombinasyonu ve 500’ün üzerinde opsiyon seçeneği ile CX serisi size eşsiz bir esneklik sunmaktadır.
  • GX serisi: 400-900 tonluk orta seviye kapama kuvveti segmentindeki bu makineler dünyadaki en hızlı çift plakalı sistemlerdir
  • KraussMaffei’ ın yeni serisi full elektrikli PX; hız ve hassasiyete duyarlı, IML teknolojisi ile tüm makine ve robotlarla entegre edilebilir kullanım imkânı sunar. PX yüksek enjeksiyon hızına ve rakiplerine göre doğru enjeksiyon hızını seçmek için daha fazla esnekliğe sahiptir.