AMBALAJ

Ambalajlama uygulamalarına yönelik teknolojiler

KraussMaffei, ambalaj endüstrisine yönelik teknolojileri ile pazarda ciddi bir müşteri portföyüne sahiptir. Bu endüstrinin ihtiyaçlarını ve özel şartlarını en yüksek seviyede karşılayabilen geniş makine yelpazesi ile KraussMaffei, sektörün lider markası olmaya devam ediyor. Multinject teknolojisi; enjeksiyon proseslerinde ürünlerin imalatında, gerek şekil, gerekse renk ve işlev açısından ambalaj sektöründe yeni olanakların kapısını açmaktadır. KraussMaffei, 1963 yılından beri bu teknolojiyle çalışmaktadır ve çoklu komponent uygulamaları için eksiksiz bir çözüm portföyü sunar. KraussMaffei, çoklu komponent kalıp teknolojisi ve kapsamlı proses uzmanlığı da dahil, size komple çözüm paketi sunar. Bu, çok komponentli enjeksiyon kalıplama işlemini sizin için kolaylıkla yönetilebilen bir standart haline getirir.

KraussMaffei güvenilir makine tasarımlarını ve yenilikçi teknolojiyi birleştirerek üretim çözümleri sunar. Global bir kalıp üreticileri ve çevre birimi tedarikçileri ağına ek olarak, KraussMaffei’ ın sunduğu çözümler, şirketin eşi benzeri olmayan makine teknolojisini baz alır. KraussMaffei' ın uzmanlığı, Plastik Enjeksiyon Makinelerinin tüm serilerinde geniş kapsamlı çözümlerle birlikte teknik parçaları içeren uygulamaların çeşitliliğini yansıtır.CX Serisi, çok sayıda parçayı düşük maliyetle üretebilmenizi sağlar. GX Serisi, üstün hassasiyet ve en iyi parça kalitesiyle uygulamalarınıza yönelik üretiminizde size çok amaçlı kullanım olanağı sunar.

KraussMaffei’ ın yeni serisi full elektrikli PX; hız ve hassasiyete duyarlı, IML teknolojisi ile tüm makine ve robotlarla entegre edilebilir kullanım imkânı sunar. PX yüksek enjeksiyon hızına ve rakiplerine göre doğru enjeksiyon hızını seçmek için daha fazla esnekliğe sahiptir.

  • PX serisi: 50’ den 200 tona kadar kapama kuvvetine sahip bu makineler özellikle ambalaj ve teknik parçaların üretimi için ideal makinelerdir.
  • MX serisi: 5.500 tona kadar kapama kuvvetine sahip bu makineler piyasada bulunan en hızlı büyük makinelerdendir.
  • CX serisi: 35’ den 650 tona kadar kapama kuvvetine sahip bu makineler; küçük bir alanda, basit uygulamalardan kompleks üretim proseslerine kadar her aşamada maksimum maliyet faydası sağlar. İki plaka teknolojisi sayesinde kompakt bir tasarım ve kolay ulaşılabilirlik sağlanmaktadır. 150 adet makine ve enjeksiyon grubu kombinasyonu ve 500’ün üzerinde opsiyon seçeneği ile CX serisi size eşsiz bir esneklik sunmaktadır.
  • GX serisi: 400-900 tonluk orta seviye kapama kuvveti segmentindeki bu makineler dünyadaki en hızlı çift plakalı sistemlerdir. 

                                                       

Sık kalıp değişiklikleri için mükemmel erişim, hatta ağır kalıplar dahi söz konusu olduğunda linear kılavuz ve baskı levhasının paralelliği sayesinde esneklik sağlar. Ambalaj malzemelerinin üretiminde düşük birim maliyet son derece önem taşır. PX serisindeki ürünler bunun için idealdir. KraussMaffei Otomasyonu, kalıp içi etiketleme, RFID etiketlerini takılması vb. gibi isteğe bağlı destekleyici süreçler için hızlı kalıptan çıkarma ve ayırma işlevi sunar. Hızlı makine dinamikleri ile en kısa kuru çevrim süreleri sayesinde işlem çevrimleri kısadır.